Filippavej 66 og 4 andre boliger er kommet til salg denne uge i Vester Skerninge - se boligerne her.

dato

5 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Vester Skerninge. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.

I Vester Skerninge er to nye boliger netop kommet til salg. Først er villaen på Filippavej 66 i Hundstrup, der tilbyder en generøs størrelse på 245 kvadratmeter, fordelt over fem rum. Med sin rummelige grund på 1.946 kvadratmeter er der rigeligt med plads til udendørs aktiviteter.

Denne ejendom er sat til en pris på 1.895.000 kr., hvilket afspejler dens store areal og attraktive grunde. Det er en god mulighed for dem, der søger et stort hjem med plads til både indendørs og udendørs aktiviteter i byen.

Den anden villa ligger på Svendborgvej 61 i Ollerup. Denne bolig er mindre med et areal på 67 kvadratmeter, der indeholder tre rum. Den er ideel for dem, der leder efter noget mere kompakt, men alligevel praktisk med en grund på 1.168 kvadratmeter.

Svendborgvej 61 er prismæssigt tilgængelig på 1.595.000 kr., hvilket gør den til et overkommeligt valg for mindre familier eller førstegangskøbere i Vester Skerninge. Dette hjem tilbyder en mere intim boligoplevelse, uden at gå på kompromis med den udendørs plads.

Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.
Kilde: Boliga
Mest læste artikler